Barča Sajašová

Už od dětství jsem objímala všechny psy, které jsem potkala. Rodiče po dlouhém přemlouvání  konečně souhlasili a jednoho dne jsme si přivezli domů fenku středního pudla Anetku. Bylo mi 6 let. 

Hned, jak jsme se přestěhovali z paneláku do rodinného domu, pořídili jsme si Flat Coated Retrívra - Lety. Začala jsem se věnovat základnímu a loveckému výcviku. Založila jsem chovnou stanici Betafor a odchovala 2 vrhy štěňat. Z prvního vrhu jsem si nechala vzácného Flat coated retrívra - hnědého Aramise. 
Dále jsem pokračovala ve svém vzdělávání a výcviku. Účastnila jsem se několika seminářů, kurzů. Na výcvikovém táboře retrívrů jsem pomáhala jako instruktor. V roce 2008 jsem si dala inzerát, že poradím s výcvikem psů. Ozvalo se pár lidi, ale postupem času se klientela dál rozrůstala. V roce 2011 jsem absolvovala rekvalifikaci: Chov a výcvik psů v Praze. 

V roce 2013 jsem získala živnost. Moc jsem si přála velkého psa, a jelikož jsem měla malé děti, rozhodla jsem se pro krátkosrstého Bernardýna Zafiru. Má touha po vzdělání ve výcviku, výchově a komunikaci  psů stále rostla a po absolvování dalších  seminářů u mnoha výcvikářů mi stále chyběly informace, které by spojily vše dohromady.  .... shodou náhod mě naštěstí cesta přivedla  do ATY - ANIMAL TRAINING ACADEMY = moderní trénink zvířat.

Nyní jsem věděla, že jsem na správném místě, místě, které jsem  několik let hledala, kde by informace byly ucelené, srozumitelné a vše dávalo smysl. 
ATA je škola Jiřího Ščuky. Celou jsem ji absolvovala se Zafirou. V té době jsem nebyla dálkový řidič, takže jediná možnost dopravy byl vlak. Nic mě ale nemohlo zastavit.... Se Zafirou jsem jezdila Pendolinem do Prahy. 

Moji pravou rukou je Hanka Suchánková ( záložka Hanka ), která je výborná trenérka a veterinární dohled v psí škole Zafira. Stále se vzdělává a je moji velkou oporou ! 

Po absolvování akademie jsem si pořídila Holandského ovčáka, se kterým se nyní věnuji sportovnímu a záchranářskému výcviku.

Absolvovala jsem všechny tří ročníky : JUNIOR ANIMAL TRAINER, SENIOR ANIMAL TRAINER a PROFESIONAL ANIMAL TRAINER. 

Dlužím velké DĚKUJI panu Jiřímu Ščučkovi  a paní Jitce Ščučkové za vše, co mě naučili, a že můžu být součástí ATA rodiny. Neznám žádné jiné profesionály,  jako oni.... jsou skvělí. 

ATA NENÍ jen škola, je to životní styl ..... Naučila mě, jak komunikovat, cvičit, vychovávat zvířata bez násilí.  

Snažím se předat moderní trénink majitelům psů, kteří také hledají cestu ke komunikaci a výcviku svého psa.