Výcvikářka Hanka Suchánková 

Jmenuji se Hanka Suchánková, již od dětství se zajímám o chov různých domácích mazlíčků. Doma se u mne vystřídali křečci, morčata, pískomilové, potkani, želvy, zakrslí králíci a sem tam nějaká potulná kočka. Mým velkým snem bylo vlastnit psa, bohužel do bytovky jsem si pejska pořídit nemohla. Útěchou mi byl kříženec špice Jimmy, který bydlel u babiččiny sousedky. Věnovala jsem se s ním "domácí poslušnosti" (jen takové to skotačení po zahradě, sedni, lehni, zůstaň. Prostě základy)

Intenzivnímu výcviku poslušnosti jsem se začala věnovat až s mým prvním vlastním psem od roku 2014. Jmenoval se Czech Agro Fanneli, a byl plemene Beauceron. Společně jsme se věnovali poslušnosti, stopám i obranám. Jezdili jsme na intenzivní výcviky a psí tábory. Protože plemeno Beauceron je velký, statný pes, hledala jsem sport, který by jej unavil. Vrhli jsme se proto na canicross (běh se psem) a dogtrekking. Zúčastnili jsme se Kobeřického sprintu a dogtrekového závodu - Horská výzva v Beskydech a Jeseníkách. Bohužel mi v necelých dvou letech onemocněl a odešel do psího nebe.

Nyní mám dalšího "bosíka" jménem Faron Goran Psi Mysteria. Zatím je to puberťák a malý ďáblík. Trénujeme poslušnost, obrany, začínáme s klasickým stopováním. Občas se věnujeme noseworku (hledání vzorku skořice v terénu). Učíme se zábavné triky a postupně začínáme běhat, abychom se mohli znovu účastnit závodů. Protože je Faro "papírák" chodíme také na výstavy. Nejlepšího úspěchu jsme zatím dosáhli na Národní výstavě psů v Brně, kde jsme v závěrečné soutěži skončili na třetím místě.

O výcviku neustále zjišťuji nové informace. Jezdím na semináře a kurzy, čtu odbornou literaturu. Snažím se sama dále vzdělávat. Vymýšlím nové techniky, které zkouším na svém psovi. Každému psovi totiž vyhovuje jiná výcviková metoda, takže když nepracuje tak jak má, tak zkouším a vymýšlím jiný postup, aby to fungovalo.